Kalendarz

Wrzesień 2015
P W Ś C P S N
     
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Podanie o przyjęcie na kwalifikacyjny kurs zawodowy [pobierz]

 UWAGA TRWA NABÓR !

NA KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY W ZAWODZIE

 

możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu

nabór na rok szkolny 2015/2016 już trwa!

 

CKU nr 3 zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w bezpłatnych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w następujących kwalifikacjach:

 

  • Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy – A. 68 – Obsługa klienta w jednostkach administracji [więcej informacji]
  • Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy – A. 19 – Wykonywanie zabiegów fryzjerskich [więcej informacji]
  • Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy – A.65 – Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych
  • Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy – Z.3 – Ochrona osób i mienia
  • inne zawody.

 

Kursy rozpoczynają się we wrześniu 2015 roku.

Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie CKU nr 3 w Warszawie przy ul. Księcia Janusza 45/47.

Oferujemy dobre warunki nauki pod opieką profesjonalnej kadry specjalistów w zakresie kształcenia zawodowego.

Ukończenie kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu zewnętrznego, organizowanego przez OKE, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Nie trać czasu – podnieś swoje szanse na rynku pracy!

 

Zapisy w sekretariacie głównym CKU nr 3 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 19.00.

 

                                                                                                                   Zapraszamy!

Kwalifikacyjne kursy zawodowe są prowadzone wg programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach, w zakresie jednej kwalifikacji i obejmują kształcenie teoretyczne i praktyczne. Ukończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego umożliwia przystąpienie do egzaminu zewnętrznego, potwierdzającego kwalifikację w zawodzie. Egzamin przeprowadza OKE. W każdym zawodzie wyodrębnione zostały jedna, dwie lub trzy kwalifikacje, obejmujące swoim zakresem wiedzę, umiejętności zawodowe oraz kompetencje personalne i społeczne niezbędne do wykonywania danego zawodu. Każdą z nich będzie można uzyskać po ukończeniu odpowiedniego kursu. Zdobycie wszystkich kwalifikacji składających się na dany zawód wraz z potwierdzeniem odpowiedniego poziomu wykształcenia oznaczać będzie zdobycie pełnego zawodu. Niektóre kwalifikacje wspólne są dla zawodów pokrewnych. Dzięki temu pracownicy uzyskają lepsze możliwości planowania i realizowania swojej kariery zawodowej, gdyż w krótkim czasie będą mogli uzupełnić wykształcenie lub zdobyć nowy zawód na bazie już posiadanych umiejętności. Dlatego kursy kwalifikacyjne stanowią doskonałą, bo stosunkowo szybką drogę do zwiększenia swej atrakcyjności i mobilności na rynku pracy. Na kwalifikacyjnych kursach zawodowych osoby dorosłe mogą uzyskać 251 kwalifikacji wyodrębnionych w zawodach ujętych w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.

 • kursy umiejętności zawodowych – prowadzone wg programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach, w zakresie:
 1. jednej z części efektów kształcenia wyodrębnionych w ramach jednej kwalifikacji, albo
 2. efektów kształcenia wspólnych dla wszystkich zawodów oraz wspólnych dla zawodów w ramach obszaru kształcenia stanowiących podbudowę do kształcenia w zawodzie lub grupie zawodów, albo
 3. efektów kształcenia wspólnych dla wszystkich zawodów w zakresie organizacji małych zespołów.Minimalną liczbę godzin kształcenia na kursie umiejętności zawodowych określa się dla każdej grupy uczestników (w zależności od ich potrzeb i zakresu kursu). W przypadku kształcenia w zakresie z pkt. 2 – jest ona równa minimalnej liczbie godzin kształcenia w zakresie efektów kształcenia wspólnych dla wszystkich zawodów oraz wspólnych dla zawodów w ramach obszaru kształcenia stanowiących podbudowę do kształcenia w zawodzie lub grupie zawodów, określonej na podstawie programowej kształcenia w zawodzie dla danego zawodu.

 

 • kursy kompetencji ogólnych(prowadzonych wg programu nauczania uwzględniającego całość albo dowolnie wybraną część podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie zasadniczej szkoły zawodowej lub liceum ogólnokształcącego). Udział w kursach ma na celu przygotowanie do egzaminów eksternistycznych organizowanych przez OKE.

Zapraszamy!

Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 3 w Warszawie
ul. Księcia Janusza 45/47, 01- 452 Warszawa
Tel.: (22) 888 27 77
e-mail: sekretariat@cku3.pl
www: http://www.cku3.pl